Přestože byl školní rok 2012/2013 ukončen slavnostním předáváním vysvědčení už 21.6.2013, čekala zájemce z řad našich žáků ještě jedna zajímavá exkurze. V úterý 25.6.2013 se přihlášení žáci z 2. stupně vypravili minibusem na 7. ročník akce nazvané Chemie na Slezskoostravském hradě. Šlo o poslední exkurzi v tomto školním roce hrazenou z projektu  „Vzájemně sdílíme partnerství v oblasti inovací a kvality přírodovědného a technického vzdělávání v Bruntále“, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. 

V Ostravě nás sice nepřivítalo příliš přívětivé počasí, ale to nás z drsného bruntálského kraje nemohlo vůbec zaskočit. Na hradě byl uspořádán chemicko - fyzikální jarmark, soutěže a hry z oblasti chemie, zeměpisu a matematiky.  K vidění byla spousta pokusů a zajímavostí. Během akce si mohli žáci také prohlédnou vnitřek sanitky nebo požárního vozu. Dalším lákadlem byla i chemická pohádka „Zkrocení zlé kyseliny“. Naše žáky, ale nejvíc zaujal stánek s balónky plněné heliem, které jim umožnili změnit barvu svého hlasu. Po ukončení akce jsme se všichni v pořádku vrátili do Bruntálu a rozešli se s přáním krásných prázdnin do svých domovů.

Na závěr bych chtěla poděkovat panu učiteli Mgr. Rudolfu Janečkovi a paní učitelce Mgr. Dáše Pachutové za pomoc při dozoru na exkurzích pořádaných z tohoto projektu. 

Mgr. Iveta Krpcová
učitelka chemie a matematiky

Fotogalerie >>>