Do lavic ve třídách 1.A a 1.B zasedli poprvé malí školáčci. Na většině tváří bylo vidět očekávání a nadšení, ale bylo i pár slziček. Naštěstí se ztratily velmi rychle ve chvíli, kdy se všechny děti radostně pustily do práce. Ukázalo se, že máme moc šikovné malé školáky, kteří toho spoustu znají a umí. Daří se jim držet správně tužku, souvisle povídat, kreslit, stříhat, ale dokonce i poznat některá písmenka nebo se i podepsat. To, že nám někdy i tykají bereme s rezervou, například při školním cvičném poplachu na nás některé z dětí volaly: „Paní učitelko zachraň mně.“ ; „Této vem mně za ruku.“ apod. Většina dětí navštěvuje naši školní družinu, kde se seznámily se staršími spolužáky a po vyučování zde tráví čas zábavou a hrou spolu s paní vychovatelkou.

My učitelky jsme si první týden s dětmi užily a jsme přesvědčeny, že se dětem také líbil. Nepochybujeme o tom, že nám tato milá atmosféra vydrží celý rok. 

Paní učitelky Janyšková a Voksová