Na den, kdy přijde do naší školy Mikuláš, se děti druhé a třetí třídy moc těšily. Byl to den plný změn. Výuku ve třídě 3. A vedli mladí čerti. Pod jejich vedením děti četly, psaly, počítaly a malovaly. A moc se jim to povedlo. Další část výuky probíhala v aule. Tady děti plnily společně různé úkoly v pěti družstvech. Musely rozluštit čertí rébus, nakoupit neobvyklé suroviny v čertích obchodech a složit pohádkové puzzle. Čekaly je také úkoly na obratnost. Přikládání do kotle, čertí tunel, pekelná cesta. Za splněné úkoly získávaly čertovské groše. Nejvíce jich nasbíralo družstvo Ďáblíků.

Naše čertovské hrátky přerušili nečekaně čerti první kategorie s Mikulášem a andělem. Po chvilce rozpaků se všichni sesedli kolem anděla, aby se dověděli, kdo zlobil. Většina se ke zlobení přiznala dobrovolně. Stačil jim pohled na čerty. Návštěvu Mikuláše jsme zakončili společným slibem a básničkou. Odměnou zato byl balíček plný dobrot. Den s Mikulášem jsme si opravdu užili a teď už se všichni těšíme na Vánoce.

Děkujeme rodičům za příspěvek na sladkosti pro děti a paní učitelce Michaele Mikulkové a žákům třídy 9. A za Mikuláše. 

Mgr. Ludmila Závodná
Mgr. Radmila Šaturová

Fotogalerie >>>