Ačkoli letos zima rozhodně neoplývala bohatou sněhovou nadílkou, přesto si někteří žáci z prvního stupně ZŠ Petrin vyzkoušeli v rámci svého pobytového lyžařského výcviku (3. 3. – 5. 3. 2014) zdolávání bílých šikmých svahů na lyžích.

V pondělí 3. 3. 2014 se tedy skupinka jedenácti žáčků naskládala se svým pedagogickým doprovodem (PhDr. Mgr. Milena Zatloukalová, Mgr. Michal Dufek a MgA. Tereza Maršíková) a nezbytnou batožinou do přistavěného autobusu a vyrazila do Andělské Hory vstříc sněhovým dobrodružstvím. Po ubytování v krásně zrekonstruovaném hotelu Anděl a nasoukání malých nožek do někdy snad ještě menších:-) lyžařských bot se celý oddíl dychtivých lyžníků nalodil do skibusu a během deseti minut už jsme se všichni ocitli na nedalekém zasněženém vrcholku lyžařské školky Annabergu.

A teď teprve začala ta pravá legrace!:-)Až na několik výjimek stáli totiž téměř všichni žáčci na lyžích poprvé v životě, takže zkrotit ta neposedná a klouzavá prkýnka dalo některým z nich skutečně zabrat. Počáteční vynaložené úsilí a námaha spojená se zvládnutím začátečnických cviků však již během dopoledne přinesla své první ovoce a mírný svážek lyžařské školky spolu s jízdou na pásu nepředstavoval už pro nikoho nepřekonatelnou překážku. No a po vydatném obědě a odpočinku na naší hotelové základně Anděl se v průběhu odpoledne lyžovalo už téměř samo a malí žáčci dělali velké pokroky. 

Není se tedy co divit, že v úterý 4. 3. 2014 jsme se už odhodlali vyzkoušet jízdu na opravdovém vleku a mírný svážek Annabergu proto vyměnili za o něco prudší v Suché Rudné. Tu a tam některé z dětí sice pocítilo na vlastní kůži sílu gravitace a otestovalo tak pěkně z blízka jakost sněhu, ale žádný učený přece z nebe nespadl a lyžařská technika se tedy pilovala o sto šest:-)

Ve středu 5. 3. 2014 dopoledne už se pedagogové v roli instruktorů mohli opravdu kochat pohledem na plynulé a často i obloučky opentlené lyžařské hemžení jejich malých svěřenců. Jak se tedy zdá, lyžování získalo opět pár nových přívrženců a malé šikulky můžeme jenom pochválit:-)

Kromě osvojení základních lyžařských dovedností si však děti odvážely i krásné zážitky ze zábavného programu, který pro ně byl vždy po večeři připraven, takže se nám lyžařský výcvik nesl i v duchu hraní na kytaru a zpěvu, hraní celé řady a her a samozřejmě i komunikace dětí navzájem na společných pokojích.

Lze už tedy snad jen dodat, že : „Lyžování, lyžování, to nám úsměv zachrání, lyžování, lyžování je lék...“ A my se budeme moc těšit, že si tuto písničku společně s malými lyžaři zazpíváme příští rok znovu:-)

MgA. Tereza Maršíková

Fotogalerie >>>