Týden, na který se mnozí žáci z druhého stupně ZŠ Petrin tak těšili, uběhl jako voda a nám nezbývá, než se za ním ohlédnout, zamáčknout slzu a zavzpomínat:-)Ve dnech 24. – 28. 2. 2014 totiž někteří žáci z druhého stupně vyměnili školní lavice za sjezdovku, ze které se denně vraceli do útulného „depa“ v podobě hotelu Anděl v Andělské Hoře. 

Lyžařský kurz tedy odstartoval v pondělí 24. 2., kdy žáci společně se svými učiteli (Mgr. Michalem Dufkem a MgA. Terezou Maršíkovou) už v ranních hodinách stanuli na svahu v Suché Rudné a krasojízdy rozřazující jednotlivé účastníky do družstev mohly nerušeně začít:-)Už na první pohled bylo však jasné, že se lyžařský kurz neponese výhradně v lyžařském duchu, protože bude stejně tak zastoupen i vyznavači snowboardingu. Nicméně mezi lyžaři i „prknaři“ se našli jak pokročilí, tak i úplní začátečníci a především jim tedy zpočátku učitelé věnovali zvýšenou pozornost, aby je přinejmenším naučili zdolávat kopec svépomocí, pokud možno bezpečně a bez zbytečných přistávacích manévrů, jejichž nápaditá provedení často vyvolávala úsměvy, naštěstí nikoliv však zranění:-)

S postupem času a poctivým pilováním techniky se ale u všech zlepšila nejen schopnost udržet a správně přenášet rovnováhu při jízdě směrem z kopce dolů, ale stejně tak dobře se naši vyznavači zimních sportů s grácií dostávali pomocí vleku i zase zpět nahoru:-)Nadešel tedy čas zvýšit „level“ a přesunout se na obtížnější svah...

Ve středu 26. 2. už jsme tedy dopoledne čelili nové výzvě v podobě delší sjezdovky Annaberg, která navíc pro mnohé představovala i novinku v podobě kotvy. Nutno dodat, že nakonec se nám všem podařilo tuto výzvu zdolat a středeční odpoledne už se pak neslo v duchu zaslouženého odpočinku a vycházky po malebném okolí Andělské Hory.

Ve čtvrtek 27. 2. a v pátek 28. 2. už bylo na svahu jednoznačně znát, že lyžařský kurz přinesl své zasloužené ovoce, které by se však ani v nejmenším nedalo přirovnat k „hruškám padavkám.“ Žáci totiž svištěli jako na drátkách a teď už je jen na nich, jestli své lyžařské nebo snowboardové dovednosti posunou zase někam dál.

Za sebe však mohu určitě říct, že mě tento kurz posunul do dobré nálady nejen díky velkému zlepšení dětí na svahu, ale i kvůli mnohdy velmi zábavnému večernímu programu plnému her, díky kamarádské atmosféře, legraci, sněhu, který se i navzdory nepříznivým předpovědím počasí udržel v dostačující míře, chutné a vydatné stravě a žádným vážným zraněním.

Děkuji všem zúčastněným za parádní atmosféru a za rok zase na svahu:-) Huráááá!!!

MgA. Tereza Maršíková

Fotogalerie >>>