Letošní mírná zima nám konečně zamávala na rozloučenou a jarní teploty podpořené slunečními paprsky začaly většinu z nás ladit do veselé nálady. Abychom se však do dalšího ročního období vyladili ještě lépe, vyrazili v úterý 25. 3. 2014 žáci 6. B se svojí paní učitelkou a několik dětí ze školní družiny s paní vychovatelkou Rumlovou do Domova Pohoda, kde si pro ně senioři společně s paní Lenkou Musilovou připravili krásné překvapení v podobě jarních výtvarných dílen.

Bezprostřednost žáků, kteří se bez ostychu usadili k pracovním stolečkům mezi jednotlivé babičky a dědečky, mile překvapila a práce na společném díle mohla tedy hned začít. Na pořadu dne byla ubrousková technika, jejímž prostřednictvím se zdobila vyfouknutá vajíčka a ta se následně pomocí špejle zapichovala do malých květináčků, takže výsledným dílem děti určitě brzy potěší někoho blízkého coby pěknou velikonoční dekorací:-)

Nejen že se tedy dílo podařilo, ale i atmosféra, ve které se na svět klubala originálně zdobená velikonoční vajíčka, byla vskutku prosluněná vzájemnou spoluprací dětí a seniorů a bylo na první pohled patrné, že si obě strany společné tvoření užily.

Ještě jednou proto děkujeme všem babičkám a dědečkům za jejich milou společnost, dále pak patří velké díky za perfektní organizaci a přípravu jarních dílen volnočasové pracovnici Lence Musilové a samozřejmě i všem ostatním, kteří se na realizaci dílen nemalou měrou podíleli. 

Těšíme se na další setkání!!!

MgA. Tereza Maršíková

Fotogalerie >>>