Letošní předvelikonoční období prožila naše škola skutečně se zajícem. Jak je to možné? V rámci odvážného projektu se totiž poprvé v historii Petrina spojily děti od nejmladších až po nejstarší a secvičily spolu hudebně recitačně taneční pásmo. A klaplo to!!!

Zajíc byl sice náš klasický, český, ale doma ho to už trochu nudilo, tak sbalil raneček a vydal se po Labi do světa. To, že se dostal až do Paříže je sice trochu zázrak, ale taková zázračná je láska, kterou tam potkal, a pak už se zas musel vrátit domů, k nám na Petrin. Děj byl vlastně divákům servírován prostřednictvím písní, tance a básniček, ale taková byla jeho linie.

Dětem se, dle mého názoru, vystoupení povedlo hodně moc a potlesk, velká chvála a tak dále tento můj dojem jen potvrzují. Vystoupení shlédla celá škola, i naše spřátelené mateřinky Pionýrská a Sladovnická. Dále se chystáme pochlubit před rodiči a přáteli školy 23. dubna v 15:30 v tělocvičně a také před seniory v Domově Pohoda.

Děkuji dětem, že trénovaly, i když to s námi občas neměly lehké, a podaly úžasný výkon. Děkuji panu učiteli Dufkovi za originální hudební nápady, skvělý kytarový doprovod a milou spolupráci. Děkuji paní učitelce Procházkové, která dostala z dětí maximum. A děkuji paní vychovatelce Svobodové, která mimo jiné ušila moc hezké kostýmy.

Nepochybuji o tom, že jsme na startu dalších vydařených čísel a Petriňáci budou zářit víc a víc. Cítím, že naše cesta je správná, stejně jako ta zajíčkova. Těším se. Moc.

Eva Janyšková

 

Fotogalerie >>>