Hrajeme si na hrdiny v počítačových hrách, obdivujeme hrdiny akčních filmů. A často ani netušíme, že skuteční hrdinové mohou žít přímo v našem městě. 

Takovým člověkem je pan Petr Beck, válečný veterán a člen Československé obce legionářské, kterého jsme měli tu čest přivítat v pondělí 28. dubna v naší škole. Žáci druhého stupně se zatajeným dechem vyslechli příběh muže, který byl v mládí vězněm koncentračních táborů v Terezíně a Osvětimi, účastníkem pochodu smrti a posléze příslušníkem vojsk osvobozujících naši republiku od hitlerovských nacistů.

Dotazy v závěru besedy nebraly konce, stejně jako spontánní potlesk, kterým žáci a učitelé ocenili nejen zasvěcená a moudrá slova, ale zároveň a především také životní činy opravdové osobnosti, bruntálského občana, na kterého můžeme být hrdí a z jehož statečnosti bychom si měli brát příklad. 

K. Mašlík