Více než čtyři desítky dětí z 1. stupně naší školy se ve středu 30. 4. zúčastnily tradiční pěvecké soutěže lidových písní. Ta byla současně postupovou soutěží pro finále Májové notičky v Břidličné. Z každé kategorie postupovali dva nejlepší zpěváci. Porota soutěže byla složena hudebních odborníků a praktiků. Zástupkyně ředitelky Mgr. Olga Tonerová, učitel hudební výchovy Mgr. Michal Dufek, muzikant Ing. Karel Soukop kromě vlastního hodnocení soutěžících také dětem společně zazpívali a zahráli. Jistě zajímavou částí soutěže byla pro všechny přítomné ukázka méně známých hudebních nástrojů, jako jsou dobro a irský buben bodhran, kterou připravil Ing. Soukop. Vlastní soutěž probíhala ve třech kategoriích. Nejpočetnější byla kategorie prvňáčků. Porota měla nelehkou úlohu, jelikož výkony malých zpěváků byly velmi kvalitní. Jen málokteré lidové písničky se v soutěži opakovaly. Všichni účastníci soutěže byli za svou snahu odměněni účastnickým listem a drobnými dárky. Po složitém uvažování nakonec porota rozhodla takto:

Kategorie 1. tříd - 1. místo Agáta Zatloukalová,  2. místo Ondřej Bosák , 3. místo Kristýna Kodrlová, Natálie Gaňová
Kategorie 2. -3. Tříd  - 1. místo Lucie Rajsová  , 2. místo Kateřina Hluší, 3. místo Valentýna Macková
Kategorie 4. – 5. tříd - 1. místo Julie Jarošová , 2. místo Adéla Hluší, 3. Místo Barbora Šimová

Všem vybraným reprezentantům školy přejeme pevné nervy a čistý hlas pro finále v Břidličné.:-)

Děkuji porotě, kolegům, malým zpěvákům i divákům, mezi nimiž nechyběli i mnozí rodiče, za vytvoření příjemné atmosféry a hezky prožité odpoledne.

Mgr. Pavla Schneiderová

 

Fotogalerie >>>