Dne 2.5. 2014 se žáci naší školy vydali na výlet do přírody.

Neodradilo nás ani větrné počasí a hned ráno se všichni žáci, kromě osmé a deváté třídy, vypravili se svými učiteli hledat fáborky, které vedly směrem na „ Opici“.

Po tom, co úspěšně překonali lávku přes potok a došli až k lesu pod kopec, na ně čekala princezna, která je poslala do kouzelného pohádkového lesa. Tam už na děti z prvního stupně čekali starší spolužáci z deváté třídy, převlečení za čaroděje, Harry Pottery, princezny, draka a jiné pohádkové postavy. Všichni společně plnili úkoly na stanovištích rozmístěných v lese. Děti, s radostí dětem vlastní, zachraňovaly princeznu před drakem, hledaly kámen mudrců či poznávaly stromy a jiné přírodniny.

O radost všech se postarala i třída osmá, která mezitím připravila ohniště, dřevo a klacky, aby si mohli jejich mladší kamarádi a učitelé opéct špekáček. Atmosféra byla kouzelná, byla radost sledovat starší žáky, jak se starají o ty mladší, pomáhají jim a hrají si s nimi.

Když už děti z prvního stupně odcházely zpět do školy, přiběhli i žáci šestých a sedmých tříd, aby se také zahřáli u společného ohně a nacpali si bříška špekáčky. 

Mastné pusy, špinavé ruce a rozesmáté obličeje byly dostatečné poděkování žákům osmé a deváté třídy za jejich práci.

Mgr. Michaela Mikulková

 

Fotogalerie >>>