Už sedmnáctý ročník okresní pěvecké soutěže ve zpěvu lidových písní Májová notička proběhl v úterý 6. května na Základní škole v Břidličné. Zúčastnilo se ho téměř sedmdesát soutěžících dětí z deseti škol z Horního Benešova, Horního Města, Huzové, Rýmařova, Bruntálu, Krnova a Staré Vsi. Naši školu reprezentovalo šest žáků z 1. stupně, kteří vyhráli na konci dubna školní kolo. Všechny děti se na soutěž pečlivě připravovaly a za svůj krásný zpěv byli porotou velmi vysoce oceněni.  Agátka Zatloukalová z 1. A získala v kategorii nejmladších žáků stříbrné pásmo a Ondra Bosák z 1. A pásmo zlaté. V kategorii 2. - 3. tříd obě naše zpěvačky Kačenka Hluší z 2. A a Lucka Rajsová ze 3. A získaly zlaté pásmo. Jůlinka Jarošová ze 4. A a Adélka Hluší z 5. A patří v Břidličné mezi zkušené soutěžící. Reprezentovaly naši školu v Májové notičce už v loňském roce. Porota jejich zpěv ocenila také zlatým pásmem. 

Všem dětem moc děkuji nejen za vzornou reprezentaci školy v soutěži, ale také za vzorné chování po celé úterní dopoledne. 

Mgr. Pavla Schneiderová

 

Fotogalerie >>>