Čtyři šikovní žáci a čtyři náročné disciplíny, ve kterých s přehledem zvítězili. Tak se dá ve zkratce zhodnotit účast našeho družstva v oblastním kole Dopravní soutěže mladých cyklistů, které se uskutečnilo v úterý 6. května na dopravním hřišti u Základní školy Cihelní. Zúčastnilo se ho celkem pět škol z Bruntálu a ze Dvorců. 

Petrin  reprezentovala Míša Kavanová a Ondra Chylík ze 6.A a sourozenci Jana a Honza Polákovi z 5.A. Soutěž rozhodně nebyla jednoduchá. Nejprve museli prokázat znalosti a dovednosti z oblasti zdravovědy. Nešlo jen o teorii, bylo třeba předvést i praktickou ukázku ošetření zraněného lýtka. 

Poté už si nasadili přilby a nasedli na jízdní kola, aby absolvovali čtyřminutovou jízdu na dopravním hřišti před přísnými zraky policistů. Ti bedlivě sledovali respektování dopravních značek a pravidel silničního provozu. 

Následovala jízda zručnosti, kde na děti čekaly nejrůznější slalomy, převážení pohárku s vodou, přesné zastavení, průjezd „kolejnicí“ a další náročné překážky. 

Poslední disciplínou byly dopravní testy složené z dvaceti zapeklitých otázek, včetně nutnosti řešení situací na křižovatkách.  

Naše družstvo si se všemi úkoly zdárně poradilo a vybojovalo pro svou školu Petrin skvělé vítězství, které zajistilo jasný postup do okresního kola. To se uskuteční ve středu                  14. května v Krnově. 

Za připomenutí ještě stojí, že v kategorii jednotlivců patřila dvě z medailových míst právě našim žákyním. Jana Poláková suverénně vyhrála a Míša Kavanová obsadila třetí místo. 

Všem petrinským reprezentantům moc děkujeme a držíme pěsti v okresním kole! 

Mgr. Karel Mašlík