V pátek 6. června za slunného dopoledne proběhl na pomezí Zámeckého a Palackého náměstí 2. ročník Turnaje žáků 5. a 6. ročníků bruntálských základních škol ve vybíjené. Akci pořádala naše škola Petrin z finanční dotace Města Bruntál. 

Základní školy Jesenická, Cihelní, Okružní, Rýmařovská a Školní sestavily celkem šest družstev, která se mezi sebou utkala ve dvou skupinách a následných soubojích o konečné umístění. 

Turnaj slavnostně zahájil starosta města pan Ing. Petr Rys MBA a po něm promluvila k mladým sportovcům ředitelka pořádající školy a zároveň autorka myšlenky této akce paní PhDr. Mgr. Milena Zatloukalová. 

Petrin reprezentovali tito žáci a žákyně: Vendula Dočkálková, Barbora Koňaříková, Tomáš Horník, Ondřej Chylík, Adam Mika, Jiří Tesař ( 6.A ), Veronika Chlubná, Nikola Teplíková, Jiří Cápek, Dominik Rajs ( 6.B ), Ivo Gajdošík a Gejza Sucher ( 5.A ). 

Konečné pořadí: 

1.ZŠ Cihelní
2.ZŠ Školní – Petrin
3.ZŠ Jesenická
4.ZŠ Okružní
5.ZŠ Rýmařovská A
6.ZŠ Rýmařovská B

Nejlepším hráčem byl zaslouženě vyhlášen kapitán družstva naší školy, nadějný všestranný sportovec Jirka Tesař. 

Závěrečné vyhlášení proběhlo za hojné účasti zástupců sdělovacích prostředků. Všechna družstva obdržela diplomy, sladké odměny a věcné ceny. Družstva na prvních třech místech získala navíc poháry, medaile a fotbalový i volejbalový míč. Úplně každý si však odnášel hlavně úžasné zážitky z nezapomenutelného sportovního zápolení.

Blahopřejeme chlapcům a děvčatům z Petrina, kteří ve všech zápasech statečně bojovali o medailové umístění své školy a ani ve finále nesložili zbraně, přestože soupeř byl tentokrát nad jejich síly. 

Tímto rovněž děkujeme Městu Bruntál za umožnění a sponzorování této vydařené akce a těšíme se na další, už třetí ročník. 

Mgr. Zuzana Procházková, Zuzana Svobodová, Mgr. Karel Mašlík – členové organizačního týmu

 

Fotogalerie >>>

Fotogalerie >>> (František Kučera)

Video >>> (TVPortály.cz)