V týdnu od 16. 6. do 20. 6. 2014 si několik žáků z 6. B vyzkoušelo činnost, za kterou by však za jiných okolností hrozil průšvih – jednalo se totiž o malování na zeď. V tomto případě ale nešlo jen tak o nějaké malování na jen tak nějakou zeď, protože jsme měli jasné instrukce, jakou část Farní uličky máme nazdobit malbou tematicky se vztahující ke krajině a případně i postavách v ní.

A tak i když děti z naší školy měly již v době konání této akce prázdniny, přesto si některé z nich nenechaly ujít příležitost zvěčnit se svým uměleckým počinem na tváři města Bruntál. Malí tvůrci se tedy svého úkolu zhostili velmi svědomitě, zároveň však i novátorsky a s nadšením, při kterém tekla barva proudem a štětcům se skoro točila hlava z toho rychlého komíhání. 

Díky Veronice Chlubné, Karolíně Kozákové, Magdě Donátkové, Aleně Remešové, Lucii Sekaninové, Lucii Mikové a Daliborovi Šivákovi se tedy i naše škola mohla společně s ostatními školami v Bruntále podílet na projektu, jehož výsledkem je nový a dle mého názoru krásně malovaný kabátek Farní uličky, která nyní díky tomu sklízí od náhodných kolemjdoucích slova uznání a já bych tímto článkem ráda smekla klobouk před všemi, kteří se štětcem v ruce trávili několik svých prázdninových dní:-)

Díky však patří i Místní akční skupině Hrubý Jeseník, jejímž prostřednictvím byl celý projekt financován a díky patří i těm, kteří se účastní slavnostního otevření Farní uličky, které se uskuteční ve čtvrtek 3. 7. v 10 hodin se srazem na Zámeckém náměstí v Bruntále. Tak se přijďte juknout nebo se můžete alespoň mrknout do fotogalerie:-)

MgA. Tereza Maršíková

 

Fotogalerie >>>