Stovky dětí z 1. stupně a  bruntálských mateřských škol se sešly na bruntálském Petrinu, aby ozdobily svou cestu do školy.

Tato tradiční akce, kterou každoročně pořádáme v ulicích před Petrinem, letos vzhledem ke končící rekonstrukci budovy proběhla v prostorách školy. Na desítky metrů papíru všechny děti malovaly obrázky na libovolné téma. Na dlouhých papírových pásech tak ztvárňovaly své vidění přírody, rodiny, života ve městě i výjevy volné fantazie. Vznikla stovky metrů dlouhá galerie obrazů malých malířů. Za pomoci členů žákovského parlamentu pak děti touto galerií vyzdobily jak vstupní ulici ke škole, tak školní chodby a foyer v 1. patře budovy.

Na úspěšnosti celé akce se kromě pořadatelů z řad pedagogů a žáků Petrinu podílelo také Město Bruntál, které akci podpořilo finanční dotací. Každý malý malíř byl odměněn nejen radostí ze společné práce, ale i sladkostí a originální medailí. Celá galerie bude ke shlédnutí také při akci „Dobytí pevnosti Petrin“ dne 29.11.2014. 

Průběh  dopoledne můžete shlédnout ve fotogalerii.

Mgr. Pavla Schneiderová, foto Ing. Karel Soukop

 

Fotogalerie >>>