I naše škola je již několik let zapojena do programu „Ovoce a zelenina do škol“, jehož základním záměrem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny a vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí. Projekt je podporován ministerstvy a EU, cílovou skupinou byli zvoleni žáci 1. stupně ZŠ. Děti dostávají čerstvé druhy ovoce a zeleniny zdarma, bez finanční podpory rodičů 2x měsíčně po dobu celého školního roku.

Součástí programu jsou doprovodné projekty. Do jednoho z nich s názvem: „Den zdraví“ se v úterý 9. 12. zapojili všichni žáci 1. stupně. Byl zaměřen na rozšíření informací o ovoci a zelenině a podnícení zájmu dětí o jejich konzumaci. Ve skupinové práci se seznámily děti s některými druhy ovoce a zeleniny, vyráběly z nich jednohubky na špejle, ochutnávaly vylisované šťávy, koktejly a džusy.

Všem náramně chutnalo a snad celá akce přinese své „ovoce“.

Mgr. Zuzana Procházková

 

Fotogalerie >>>