Dne 11. března jsme vyrazili se třídou do Ostravy - Vítkovic na exkurzi ,,Roboti ve službách lidstva“. Na místě nás čekala nejdříve prezentace o využití robotů při různých lidských činnostech. Shlédli jsme auta, vysavače, přístroje do kuchyně i roboty, co se chovají, zpívají a tančí jako lidé. 

Po přestávce na svačinu nás paní lektorka rozdělila na skupiny. Rozdala nám krabice se součástkami ke stavění robotů. Mohli jsme si vyrobit vlastního robota. Nejdřív nám ukázala, co se jak používá a dál jsme už pracovali sami. Zpočátku se nám moc nedařilo, ale brzy jsme se do toho dostali a svého robota vyrobili. Robot uměl spoustu věcí, reagoval na dotyk, barvu, poznal překážku, při najetí na červenou podložku se začal otáčet. Měli jsme možnost své roboty vyzkoušet a porovnat je s výrobky ostatních skupin.

Exurze se nám líbila. Dozvěděli jsme se něco nového o praktickém využití robotů a hlavně jsme si toho svého sami vyrobili.

 

Adriana Velebová, 8. A 

 

Fotogalerie >>>