Ve středu 25. března 2015 se konalo pod odborným dohledem vyučujících češtiny (Kamily Bezové a Alice Pospíšilové) školní kolo přehlídky našich recitátorů z 2. stupně. Stejně jako to u akcí podobného zaměření bývá, přišla se prezentovat zejména děvčata. Za 7. A se zúčastnila Štěpánka Chrástková a Karolína Kodrlová, za 7. B Lucie Sekaninová, Karolína Kozáková a Veronika Chlubná, naše starší žáky reprezentovala Simona Pavlicová z 8. B.  Měli jsme však také jednoho odvážného zástupce z řad mužů, a sice Aleše Kučeru ze 6. A.                                                                

Další borci, kteří byli nažhaveni směle předvést své výkony, bohužel ochořeli a nemohli se dostavit. I přesto jsme byly potěšeny uměleckým přednesem zúčastněných a ocenily jsme jejich výkony pamětními listy a bonusem v podobě jedničky z literární výchovy.                                    

Nejlepší recitátorkou se stala Lucka Sekaninová, když procítěně zaintonovala tragickou Kytici K. J. Erbena. Těsně za vítězkou se umístila Kája Kodrlová s básní Ušaté torpédo od J. Žáčka, která i přes nachlazení vybojovala druhou pozici. Na čestné třetí místo dosáhla Kája Kozáková s dlouhou básní Kulatý svět od J. Skácela. Ostatní odvážlivci si odnesli kromě kulturního zážitku ještě pamětní list.

Bc. Kamila Bezová