Noc z pátku 27. března na sobotu 28. března patřila ve škole těm žákům ze 4. A, kteří si rádi čtou a vedou si čtenářské deníky. Bylo to poprvé, co jsme se zapojili do projektu Noc s Andersenem, který organizují především knihovny. 

Na noc plnou pohádek, soutěží a zábavy se těšilo dvanáct žáků. Plní očekávání, netrpělivě postávali před školou s batůžkem a spacákem. Konečně jsme byli všichni a mohli jsme se jít ubytovat. Poté začal celovečerní program, kdy jedna soutěž střídala druhou, až nám z toho všem vyhládlo. Díky maminkám, jsme měli spoustu dobrot, které někteří ani nestačili sníst. Po večeři jsme se zapojili do společného programu s pracovníky městské knihovny a střediska volného času. 

Po napínavých a vyčerpávajících hrách čekala na všechny krásná kreslená pohádka Kouzelné křesadlo. Po promítání jsme se rozešli do jednotlivých pater. To už se pomalu a jistě blížila půlnoc. Takže ještě malá hygiena a šup do spacáku. Před spaním jsme si ještě přečetli pohádku Císařovy nové šaty, a pak už dobrou noc.

V sobotu ráno na nás čekala společná snídaně, balení spacáků, uklízení tříd a ještě nám zůstal čas  na společenské hry. 

A jaká byla Noc s Andersenem? Plná zábavy, překvapení a všichni jsme si to pořádně užili. 

Mgr. Ludmila Závodná

 

Fotogalerie >>>