Tradičně si v dubnu připomínáme Den Země a snažíme se s nadcházejícím jarem poklidit nejen v domácnostech, ale také v přírodě. Abychom na přírodu vzpomněli i s dětmi, připomínáme si tuto skutečnost v různých předmětech.

Jako dobrá příležitost k diskusi o ochraně přírody se naskytlo i projektové pásmo Kouzelná planeta, s nímž jsme zavítali prostřednictvím kina do Afriky. Cestovatelé – manželé Kateřina a Miloš Motani, původem ze severní Moravy a léta žijící v Rakousku, připravili pro školy pásmo fotografií a videa s komentářem o své cestě do východní Afriky. 

Navštívili jsme s nimi domorodé obyvatele, nahlédli jsme do života mnoha ohrožených zvířat, například sympatických goril. Během představení jsme procestovali několik exotických míst a vyslechli spoustu zajímavých informací.

Kamila Bezová