Že dřemlík tundrový je dravý pták, který k nám zalétá v zimě, už vědí naši žáci, kteří ve  středu 29. dubna navštívili ukázkový program společnosti Seiferos. Nadšení chovatelé a ochránci dravého ptactva seznámili děti na fotbalovém hřišti Střední průmyslové školy a Obchodní akademie Bruntál s mnoha zajímavými informacemi a se svými opeřenými svěřenci předvedli také ukázky letu a lovu. Nechyběly ani znalostní soutěže, v nichž byli pozorní posluchači odměněni drobnými cenami včetně per z křídel dravců. Po dnešku už tedy víme, že nemáme vyhazovat rohlík se salámem ani jiné zbytky potravin z jedoucího auta, protože tím krmíme myši. A při jejich lovu jsou pak na silnicích ohroženy vzácné druhy dravých ptáků. Víme také to, co neví spousta lidí za ochránce přírody se pouze vydávajících, a totiž, že vysoké drátěné ploty mají být barevně odlišeny od okolí, jinak se stávají nebezpečnou překážkou pro ptáky, kteří do ní mohou ve vysoké rychlosti narazit. Víme také další spoustu zajímavostí, které můžeme použít ve škole i v běžném životě. Pro děti z 1.A, 1.B., 3.A a 4.A jsou jestřáb, poštolka, luňák, krahujec, krkavec, orel, sokol, výr, sovice, sýček, puštík a další druhy dravců a sov respektovanými přáteli z ptačí říše, kteří mají své nezastupitelné místo vedle nás - ve světě, ve kterém společně žijeme. A možná se všichni začneme zajímat i o to, proč tuto zimu do Česka dřemlík nepřiletěl. 

 

Mgr. Karel Mašlík

 

Fotogalerie >>>