O komže je řeč ? Přece o Nele Světničkové, Natálce Bojkovské, Alžbětce Benkové, Viktoru Janyškovi, Radku Janečkovi a Nikolasi Dangovi z 1.A, kteří se zúčastnili krajského kola, již 43. ročníku celorepublikové přírodovědné soutěže Zlatý list, jejímž hlavním pořadatelem je ČSOP Praha. Moravskoslezský kraj organizačně zaštiťuje  SK Břidličná ve spolupráci s tamní ZŠ. Tím dnem s velkým D, pro ně byl 11. květen 2015. 

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem  288 soutěžících (kategorie N,M, S) z 18 škol našeho  kraje. Je příjemné konstatovat, že Bruntál byl tentokrát poprvé zastoupen hned dvěma školami  - ZŠ Jesenickou, která se účastní pravidelně, nu a letos také  ZŠ Školní 2 - Petrin. 

V kategorii N - nejmenší (1. - 3.tř.), bylo přihlášeno celkem 11 šestičlenných družstev. My byli mezi nimi nejmladší. To však nic neměnilo na skutečnosti, že se naši bojovníci pustili statečně do překonávání dvanáctihlavého draka, respektive stejného počtu soutěžních stanovišť, na kterých museli prokázat své znalosti ve vztahu k přírodě. A že si nepočínali vůbec špatně, svědčí i 8. místo, které si opravdu vybojovali. Odměnou jim byly nejen získané diplomy a věcné dárečky, ale i možnost zúčastnit se bohatého doprovodného programu - ukázek historického šermu, kovářského řemesla, kynologického výcviku, pohladit si  mládě surikaty ze ZOO Olomouc, zhotovit vlastnoručně čmelákovník, nebo jen tak projít prožitkovou stezku.

A nemyslete, i o jídlo a pití tam měli postaráno. Vítězem byl popravdě každý, kdo překonal svou pohodlnost a začal se   více zajímat o přírodu a její zákonitosti !  

 

Mgr. Děrdová

 

Fotogalerie >>>