V závěru náročného školního roku jsme se někteří z nás postarali o hodnotný kulturní zážitek pro celou naši školu na akademii, která se konala v pondělí 22.června v jídelně naší školy.

Hned v úvodu se mohli diváci pobavit u hudební pohádky  Budulínek, která byla velkolepě vyvedená a zdařilá. Tuto operku nacvičili žáci vybraní snad ze všech ročníků pod vedením  M. Dufka, E.Janyškové a Z.Procházkové.

Dále vystoupil jako host tanečník Honza Nágl, který prezentoval tanec zvaný Popin. Děti z 1.A se předvedly s anlicky zpívaným tanečkem v rytmu swingu se svým učitelem K.Mašlíkem.  S.Jurková si získala diváky tanečním vystoupením Flash mob se žákyněmi 2.stupně. Že si poradíme s hrou na flétničky již od nejmladších ročníků, dokázali muzikanti celé třídy 2.A se svou učitelkou E.Janyškovou. Tanečnice A. Mikulková okouzlila jako Pocahontas a dvě nebojácné sólistky ze školní družiny A.Benková a K.Jarolímová překvapily tanečními gymnastickými prvky. V závěru mohli diváci ocenit dvě písně z dílny p M.Dufka, který se projevil jako talentovaný skladatel, textař a v neposlední řadě sbormistr. Jeho dvě písně, opět v podání souboru Petrin s flétnovým doprovodem, sklidily velký úspěch, na bubny doprovázela skvěle  M.Mikulková. Na náročném nácviku se podílel stejný tým jako u Budulínka.

V závěru musíme poděkovat alespoň některým z mnoha, kteří se na zdárném průběhu podíleli, jsou to: Naše paní ředitelka M.Zatloukalová, která se žáky 2.stupně vyrobila kulisy, mistr zvuku K.Holba, fotografka P.Schneiderová a všichni skvělí vystupující a super diváci!

 

Fotogalerie >>>