Ještě než se všichni žáci s očekáváním rozeběhli vstříc prázdninám, zamysleli jsme se společně v jedné z posledních hodin českého jazyka nad tím, co jsme ve škole za uplynulý rok prožili. Některé z těchto bilancí Vám zde předkládám téměř bez úprav. (Snad jen drobná korekce pravopisu :o))

 

S přáním hezkého léta  Kamila Bezová, vyučující ČJ

 

Co jsme prožili v letošním roce? 

 

Letošní rok byl asi jako každý jiný, spousta povinností, úkolů, učení, pravidla. První měsíce jsou asi vždycky nejhorší- zvykání si na nové učitele, na jejich styl učení a hodnocení. Asi jako každý rok poznáváme nové kamarády a sbližujeme se s těmi ,,starými''. První školní den je jako další krok do života, nový začátek, na který se jako malí strašně těšíme, ale jako starší je to pro nás už jen tvrdá realita, které se prostě nevyhneme. 

Naše třída má štěstí, nebo smůlu na mladé a hodné učitelky, které po roce odešly na mateřskou dovolenou, záleží na tom, jak se na to díváte. Když máte třídní učitelku nebo učitele na tři až čtyři roky (což se nám zatím nepoštěstilo), přijde Vám, že svého třídního znáte jako své boty a když vystudujete, jste pyšní na to, že ON nebo ONA byl(a) Vaším třídním. Neznám nikoho, kdo by vždy souhlasil se svým třídním, i když je třeba naprosto fajn. Snad každý měl nějaké neshody s učitelem, ale i na ty neshody jednou budeme rádi vzpomínat.   

Ani se nenadějeme a máme tři měsíce za sebou a čekají nás vánoční prázdniny, na které se asi každý z nás vždy těší. Nejsou to sice velké prázdniny, ale jsou to PRÁZDNINY a už to je na nich skvělé. Před vánočními prázdninami jsou jako každý rok Vánoce na zámku. A jako každý rok vystoupení našeho sboru. No, letos to bylo nic moc, ale nejlepší na vystupování na veřejnosti je potlesk a odměna.                                           Po Vánocích se zase vracíme do reality a žádná úleva to teda není. Blíží se pololetí vysvědčení a všichni se snaží opravit si své známky na poslední chvíli, aby to vysvědčení nějak vypadalo. No a pak zase.... PRÁZDNINY!                                                                                                                            Ani jsme se nenadáli a jsou tu Velikonoce. Svátky, které holky nemají moc v oblibě, za to kluci zřejmě ano. Malování kraslic, každoroční zdobení bytů či domů do velikonočního stylu - to jsou Velikonoce. Ještě pár dní a začíná sezóna výletů. 

My jsme letos měli jet na 2 výlety - lanové centrum v Olomouci a do Liberce. Bohužel nám bylo nám lanové centrum zrušeno, kvůli našemu chování. Ale aspoň nám vyšel ten Liberec. A bylo to tam skvěle! Z Liberce jsme si odvezli spousty poznatků, zážitků a vzpomínek, na které ještě teď vzpomínáme. No a po sezóně výletů následuje akutní opravování známek na poslední chvíli. 

Poslední tři týdny jsou asi za celý školní rok nejvíce hektické. 

No a takhle nyní popisuji svůj školní rok 2014/15 s propiskou v bolavé ruce. Jsem opravdu vděčná za to, že chodím na ZŠ Petrin a do 7.B. Sice nejsme ta nejhodnější třída, ale své spolužáky a třídní učitelku bych nevyměnila. 

 

Magdaléna Donátková ze 7.b

 

           Letos se toho odehrálo hodně. První den v 7. B začal tím, že jsme s Magdou, Verčou a Kájou šly hrát prvňákům. To byl docela dobrý den, ale pak jsme se další dny museli všichni začít učit.

           V tomto roce bylo plno akcí a výletů. Byli jsme na lyžáku, v Liberci a v muzeu v Opavě. Vystupovali jsme se sborem o Vánocích na zámku a o Velikonocích. S třídní p. učitelkou Jurkovou jsme byli na lyžáku. Bylo to super!!!! V Liberci jsme byli s p. uč. Mikulkovou a s p. uč. Tonerovou. Měli jsme jet s p.uč. Jurkovou do lanového centra, ale byli jsme hnusní poslední dva měsíce, a proto jsme tam nejeli.

           Potěšilo mě, že jsme se všichni trošku sblížili. Třeba Magda, Verča , Kája a já jsme se začaly bavit s Radkem. V Liberci s ním byla strašná sranda. 

Tuto třídu mám docela ráda, je tu sranda, ale někdy to přeženeme a pak to začne být spíš otravné než vtipné. Naši třídu  bych asi nevyměnila. Na Petrině se mi libí, jsou tu fajn učitelé, ale někdy, když nás něco nebaví, tak na ně pokřikujeme a odmlouváme. 

Na příští rok se těším i netěším. Bude těžší učení, ale zase budeme mít více zážitků a budeme aspoň mít na co vzpomínat. Na prázdniny se těším, budu na táboře v Jevíčku a den po vysvědčení pojedu a holkama do Bredy nakupovat.

                                                            

Alena Remešová, 7.B

 

Moje pocity ve třídě jsou smíšené, protože naše třída je dost hlučná, ale  když chceme,  jsme hodní (moc často se to nestává).  Ale i přes všechny problémy, hádky a vulgárnosti mám své spolužáky ráda! Přece jen většinu znám už sedm let :)! Jsem strašně zvědavá na osmou třídu, těším se na ni, ale i netěším ! :D Těším se, protože pak už jen dva roky a končím základku!  A netěším se, protože bude těžší učivo a bude mi po všech smutno. I když si to teď nepřiznávám a ještě nevím, na jakou střední půjdu :/. V naší škole je celkem OK, nemůžu si stěžovat, ale co čekáte, že napíšu, jsem dítě a děcka prostě školu rádi nemají!                                                                                                                      Akcí, kterých jsem se zúčastnila, není moc, ale bavilo mě to. Byla jsem na běhu a pomáhala jsem na Den dětí :D. Co mě příští rok čeká?...No nemůžu vám to napsat, sama to totiž nevím ! :) 

V hlavě mám neustále spoustu otázek..! Např. co mě čeká v osmé třídě? Na jakou školu pak půjdu? Dodržím slib a budu se učit? A jak to se mnou všechno nakonec dopadne???                                                    Myšlenky, které mě napadnou nad letošním rokem?  Bude to další rok hodně jiné? Hodně se těším na další zážitky s touhle potrhlou třídou!!!

Nejvíce mě těší naše třída, nevím proč, ale je to tak !!! :) :) :) 

Nikola Teplíková  :) 7.B

 

Kdybych měla popsat letošní školní rok 2015 v 7.A, tak bych řekla, že byl plný zvratů. Jak to myslím?

Myslím to tak, že školní rok začal jako každý jiný. Sešli jsme se po prázdninách v sedmém ročníku a sdělovali jsme si svoje zážitky z prázdnin. Co jsme zažili, kde jsme byli, co jsme viděli, koho jsme poznali a další věci. Ve škole jsme měli nové učitele a za nového třídního jsme dostali paní uč. Mikulkovou, z čeho jsme měli velkou radost :). Ale někde na začátku ledna se tahle radost a pohoda zlomila. :( Začali jsme se hádat a dělat si naschvály. Kdybych to měla popsat jedním slovem, bylo by to slovo válka. Válka mezi děvčaty a chlapci.                                                                                               Teď už je to lepší, ale pořád tu je mezi námi rivalita:).

Barbora Koňaříková, 7.A

V letošním školním roce jsem prožila spoustu legrace, protože tady jsou žáci, s kterými je sranda, jako třeba Tomáš Horník, Jirka Tesař, Michal Matúšů, Vendy Dočkálková, Elen Finsterlová a hlavně Štěpa Chrástková a vymýšlejí spoustu věcí k zasmání.                                                                                       V tomto školním roce jsem se zúčastnila mnoha akcí např. zpívání se sborem, běhu apod. Obě tyto akce byly senzační a velmi zajímavé.                                                                                                                           Ve třídě jsem se cítila nejdřív fantasticky, ale potom se rozpoutala válka mezi kluky a holkami a ta trvala celou zimu. Naštěstí se ke konci roku všichni dali zase dohromady a stali se kamarády. Ve škole to někdy bylo fajn a někdy ne.                                                                                                                               Ve třídě bych se chtěla pokusit změnit chování některých žáků, abychom neměli žádné problémy s učiteli, ale vím, že ti žáci to musejí chtít sami a ne někdo jiný.                                                                                         O prázdninách bych se chtěla podívat k moři a hlavně bych ráda začala trénovat jízdu na koních. Dále bych chtěla prožít co nejvíce času se svojí rodinou a podívat se s nimi do přírody. Máme v plánu vyrazit do Českých Budějovic a na Rešovské vodopády. Tatínek nám slíbil, že pokud bude čas, pojedeme se podívat i za strejdou a tetou, kteří bydlí na vesnici.                                                                           V příštím roce mě čeká spousta nových předmětů a nových učitelů. Učení bude zase o něco těžší. Učitelé budou možná přísnější a někteří ho zvládnou zas o něco hůře než teď. Možná k nám k nám přibydou propadlíci z osmých tříd a možná, že se spojíme s druhou sedmou třídou, ale ani to nemůže nabourat náš kolektiv.                                                                                                                                Vím to už teď, že někteří nebudou chtít poslouchat, ale to je jenom jejich věc, jak se chtějí chovat a jaké chtějí nést následky a potom mít problém v dospělosti sehnat práci nebo dostat se na vyšší školu. Všechno je to o tom, kdo jak přemýšlí. Jestli je mu teď jedno, jaké bude mít známky, tak věřím, že za dva roky mu to jedno nebude a bude toho litovat, proč se dřív neučil.                                                        Zkrátka všechno se odvíjí od našeho rozumu, který musíme umět používat. Když se teď člověk nezamyslí, jestli je dobré se učit, doplatí na to v dalších letech. Zkrátka, ať každý dělá tak jak umí.

Michaela Kavanová, 7. B

Já bych na naší třídě změnila několik spolužáků. Chtěla bych, aby ta třída byla normální a to je asi vše. V letošním školním roce se uskutečnilo mnoho akcí. Např. Den dýní: byl super, organizoval to parlament. Den dětí byl taky super, pobývali jsme v přírodě celý den s kupou bonbonů:D, na Aliante jsme byli jako pomocníci (v poli nás přepadla pylová alergie, ale jinak super), ringo- super hra, byli jsme třetí. A teď školní výlet do Liberce- super, bomba, extra, superrrrrrr :DD

Nelíbí se mi chování naší třídy, které je někdy nesnesitelné. 

 

Áda Hluší, 6. A

 

Líbilo se mi, jakou trpělivost mají učitelé s některými žáky a že nám všechno dokázali velmi dobře vysvětlit. Ve třídě se cítím dobře, protože jsou tady skoro všichni milí. V letošním školním roce jsme byli v Liberci. Moc se mi tam líbilo, byli jsme v IQ parku a IQ Landii, bylo to super. Ale Liberec není všechno, kde jsme ve školním roce byli. Párkrát jsme šli do divadla a do kina.

 Na naší třídě bych změnila to, aby někteří kluci přestali ničit nástěnky. O prázdninách plánuju letět do Egypta se strejdou a se sestřenkami. Nevím, co mě čeká v příštím školním roce, ale doufám, že to nebude nic hrozného. Docela se těším na nové předměty.

Gabča Entnerová, 6. A