V sobotu 19. 9. brzy ráno odcestovaly vlakem do Prahy vítězky národního kola soutěže Coolinaření s Albertem Alžběta Blažková, Agáta Zatloukalová a Nela Světničková. Vyhrály totiž profesionální kurz vaření Chefparade, který proběhl v Praze – Holešovicích. Sešli se zde všichni vítězové jednotlivých kategorií, aby si zkusili kuchařské umění pod vedením zkušeného šéfkuchaře. Jako první připravovala děvčata italský pokrm omáčku Bolognese s domácími těstovinami. Pokrm byl velmi dobrý a moc jim chutnal. Potom následovala asijská kuchyně mezi kterou patří sushi. Připravily si ho z mořské řasy, salátové okurky, rýže a krabích tyčinek. Dokonce ho jedly dřevěnými tyčinkami. Nakonec přišlo sladké pokušení v podobě cupcake. Ozdobily je lahodným krémem s ovocem a barevnými kuličkami. Všichni si vaření opravdu užili a už se těší až překvapí svoji rodinu svým kuchařským uměním.

Zuzana Svobodová

 

Fotogalerie >>>