A nebyla to hvězda obyčejná. Byla krásná, červená, plná lásky a pochopení. Tak jak to má být v čase vánočním. 

Nikdo nikdy neví, co mu osud do cesty postaví. S čím se bude muset potýkat a co ho raní.  Rodiče a děti Dětské kliniky hemato-onkologického oddělení v Olomouci by mohli vyprávět. Příběhů zde vyslechnete mnoho. Tiše doufáte, že každý dopadne dobře. Léčí se tu totiž děti s poruchou krvetvorby od těch zdánlivě banálních až do těch těžkých jako je leukémie.

A možná se ptáte, jak jim pomoci? Na Petrině to děti, rodiče i učitelé vědí. Stačí málo. Připojit se do prodeje vánoční hvězdy, kdy výtěžek jde na konto Šance v Olomouci. Šance je občanské  sdružení v Olomouci, které těmto malým pacientům pomáhá. Na Petrině se tak stalo 15.12. 2016 při Vánočním jarmarku.

Podařilo se prodat díky iniciativě dětí všechny malé i velké kytičky. Ti, co si je domů odnášeli, věděli, že je to kytička vzácná, protože pomáhá. Pomáhá těm, kteří to potřebují. 

Děkujeme všem, kteří nám s prodejem pomohli a přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok 2017!

 

Mgr. Šárka Bradová