Úspěch bruntálské základní školy ve sběru baterií – 2. místo v kraji !!!
… aneb Velká podzimní soutěž „O cestu na severní pól“
Společnost Ecobat v rámci projektu Recyklohraní vyhlásila v září 2012 soutěž pro všechny školy na podporu sběru použitých baterií s názvem Velká podzimní soutěž  „O cestu na severní pól.“ Naše Základní škola Bruntál, Školní 2 se do ní aktivně zapojila. Všichni naši žáci i zaměstnanci školy po celou dobu soutěže nosili do školy vybité baterie. Soutěž probíhala v době od 1.9.2012 do 30.11.2012. Odměnou pro nejlepší školu v každém kraji byl víkendový pobyt na horách pro vybrané žáky této školy. Za každý kilogram odevzdaných baterií získala škola navíc i dalších 7 bodů do soutěže Recyklohraní. Tyto body se sčítají a na konci soutěže si za ně škola může pořídit nové pomůcky pro svoje žáky.  

V pátek 30.11.2012 byla oficiálně ukončena soutěž ve sběru baterií na naší škole. Celkem jsme nasbírali neuvěřitelných 30 904 kusů baterií, které vážily 613 kg. Zároveň jsme ve škole vyhodnotili nejlepší třídy, a také nejlepší jednotlivce. Všichni výherci získali diplomy, ceny a nejlepší třídy na prvním a druhém stupni si pochutnaly na krásném velkém dortu ve tvaru baterie.

Soutěže se celkem zúčastnilo 883 škol z celé ČR. Podařilo se celkem nasbírat 61 tun baterií. V krajské soutěži se hodnotilo množství odevzdaných kg baterií v přepočtu na jednoho žáka školy. Na naší škole máme celkem 233 žáků, takže jsme odevzdali 2,6 kg baterií na jednoho žáka. Bohužel na úplné vítězství v Moravskoslezském kraji to nestačilo, předběhla nás ZŠ Zbyslavice, která odevzdala jen 77 kg baterií, ale při počtu pouhých 19 žáků školy to bylo 4 kg baterií na žáka. I přesto jsme se umístili na krásném 2. místě v kraji. A jako odměnu jsme získali 4 291 bodů na nákup pomůcek pro naše žáky.

Děkujeme všem našim žákům i jejich rodičům. Bez jejich pomoci by se nám nikdy takový úspěch nepodařil !!!     

Mgr. Iveta Krpcová
ZŠ Petrin, Školní 2, Bruntál