Z venkovního prostředí teplotně nadprůměrného měsíce února přichází malý předškoláček se svými rodiči před bílé dveře zářící novotou. Snad trochu rozechvělý vstupuje dovnitř a rázem se ocitá v pravé Zimní pohádce. Rampouchy, sněhové vločky, sněhuláčci, sněžní andílci, děti v pestrobarevných vlněných čepicích, a nakonec i sama Sněhová královna. Očka malého hrdiny se rozzáří. Už tuší, že se mu tu bude líbit. 

Taková výzdoba čekala na budoucí prvňáčky, kteří přišli v pátek 14. a v sobotu 15. února k zápisu do nově opravených prostor na Petrině. Navzdory mrazivým motivům na zdech a nástěnkách se jim dostalo vřelého přijetí od všech paní učitelek a pánů učitelů, nevyjímaje vedení školy. Srdce našich pedagogů rozhodně chladná nejsou.  

Malí školáčci byli velmi šikovní a ve většině případů prokázali schopnosti a dovednosti, které by je opravňovaly nastoupit do první třídy třeba hned. Budou si však muset ještě pár měsíců počkat. Doufám, že se těší stejně tak jako my učitelé. A abychom jim čekání ukrátili, připravili jsme pro ně Školu nanečisto. První hodina začíná už ve středu 26.2. od 15.30 h v naší tělocvičně. Paní učitelka Schneiderová a pan učitel Mašlík připravili pro děti spoustu zábavy a her, které je rozhodně nezklamou. 

Tak brzy na viděnou  ! :-)

Mgr. Karel Mašlík, třídní učitel

Fotogalerie >>>