Dne 27.května 2014 proběhl v městském parku a okolí 2. ročník branně – vědomostního závodu s názvem Aliante Petrin. Jak už název napovídá, hlavním pořadatelem byla naše škola - letos s rekordní účastí 52 dětí z 5 bruntálských škol. Závodily smíšené čtyřčlenné hlídky, které kromě čtyřkilometrového vytrvalostního běhu musely absolvovat devět stanovišť, které závodníky řádně prověřily. Zdravověda, střelba ze vzduchovky, lezení na laně, hod granátem, topografie, dopravní výchova, dovednostní jízda na kole, práce s internetem – to vše děti během dlouhé trasy plnily a plnily velmi dobře. V náročné konkurenci se neztratila ani naše škola, právě naopak. V obou kategoriích – mladší i starší – vybojovali naši borci za vítězným gymnáziem vždy druhá místa a přináší tak k nám na školu dva krásné poháry. Poděkování ale patří všem zúčastněným dětem za obrovskou snahu, všem pořadatelům za výborně zvládnutou akci a městu Bruntál za podporu a dotaci tomuto projektu. Nezbývá než doufat, že i příští ročník dopadne stejně úspěšně, třeba i s ještě větším počtem zúčastněných.

Soupiska našich stříbrných štafet

Kategorie mladší:

Valérie Zbořilová
Karolína Mohslerová
Tomáš Hamrle
Martin Král

Kategorie starší:

Kateřina Wernerová
Kateřina Chlubná
David Volek
Marcel Janáček

 

Mgr. Michal Dufek

 

 

Fotogalerie >>>

Video >>>