Rekonstrukce kulturní památky Petrin se blíží do své závěrečné fáze a nové prostory nám již brzy budou plně sloužit. 

Práce běží ve všech částech budovy, včetně vnějšího pláště, Petrin tak bude vypadat hezky nejen zevnitř, ale i zvenku. Především však prostory budou účelně využity, přičemž od samého začátku byly rekonstruovány s ohledem na budoucí potřeby všech uživatelů, naší školu samozřejmě nevyjímaje. 

Zhotovitel usilovně pracuje na dokončení hlavních vstupních prostor, takže vstup pro děti i všechny ostatní bude opět funkční ze strany Školní ulice. Novinkou bude prosklený výtah, jehož hlavním účelem je zajištění bezbariérového přístupu do všech nadzemních částí budovy, v novém hávu bude školní jídelna, ale největší změnou bude elektronicky ovládaný systém přístupu do jednotlivých tříd školy. Díky tomu, že každý žák bude vybaven vlastní čipovou kartou, zaznamenávající vstupy do tříd, bude se jednat o určitou formu elektronické třídní knihy. 

Prioritou je, aby v opravených prostorách mohly začít fungovat už od 1. září základní škola a mateřská škola, o něco později se na Petrin přestěhuje také Středisko volného času Bruntál a Městská knihovna Bruntál. 

Projekt "Rekonstrukce kulturní památky Petrin – centrum vzdělávání a volného času v Bruntále" je realizován díky spolufinancování z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko a z rozpočtu města Bruntálu. 

Další informace o realizaci projektu se lze dočíst v městských novinách Náš domov a na webu města www.mubruntal.cz.

Bc. Michal Kafura
Bc. Jiří Ondrášek