Konec měsíce dubna se nese ve znamení čarodějnic a dalších bájných bytostí. V tomto duchu byla tématicky pojata i třetí hodina Školy nanečisto, která proběhla v úterý 29. dubna. 

Paní učitelka Schneiderová a pan učitel Mašlík přivítali skoro třicítku malých předškoláků, kteří se toho dne opět dostavili v napjatém očekávání, co zajímavého ve své budoucí škole zažijí a jaké razítko jim přibude do jejich krásné průkazky.  

Ve třídě paní učitelky měla největší úspěch práce na interaktivní tabuli. Spolu s vyplňováním pracovních listů se takto děti hravou formou naučily základním matematickým pojmům. Průvodci jim byly obrázky malých čarodějnic. A jistě předtím ani netušily, že učení matematiky může být tak zábavné.

S panem učitelem si malí žáčci nejdříve zopakovali angličtinu a poté se pomocí legračních aktivit trénovali ve zvládnutí pojmů „pravá“, „levá“, „dopředu“, „dozadu“, „nahoru“, „dolů“ apod. Hru na řízené robotky si vyloženě užívali. V závěru pak barevnými křídami na školní tabuli společně nakreslili fantastickou příšeru z Marsu.

Všechny šikulky a šikulové prokázali, že se čarodějnic a oblud vůbec nebojí. Proč by se tedy měli bát školy? Vždyť učení je především hra a velké dobrodružství. 

Děti, mámy, tátové – děkujeme za Vaši návštěvu. Poděkování však patří také kameramanovi televize Polar, panu Ing. Karlu Soukopovi, který třetí hodinu Školy nanečisto zachytil na svých záběrech. Ty bude možno zhlédnout v reportáži na webových stránkách našeho města. 

Takže – na viděnou v televizi a v příští Škole nanečisto! 

Mgr. Pavla Schneiderová, Mgr. Karel Mašlík

 

Fotogalerie >>>