Odkaz budoucím generacím uložili ve čtvrtek 24. listopadu do věže Petrina.

Slavnostní akt byl součástí akce O poklad Petrina, pořádané na oslavu 90. výročí založení školy.

Dveře školy se otevřely veřejnosti v 15 hodin. V dobové expozici v přízemí mohli návštěvníci zhlédnout a také si vyzkoušet historický knihtisk.  U vstupu do knihovny se scházeli zájemci o komentovanou prohlídku školy s bruntálskými odborníky na historii. Také knihovna poodhalila zvědavým některá, jindy nepřístupná, zákoutí. V patrech školy pak byly v učebnách připraveny hry, soutěže a výtvarné programy pro děti.

Velký zájem byl například o malování kšiltovky nebo lisování vlastní placky. V rámci akce bylo možné také zakoupit Výroční turistickou známku Petrina. Ve školní jídelně se hodnotila fotografická soutěž „Devadesátka“. Absolutním vítězem se stala Klára Houšková z Brna, která se může brzy těšit z nového fotoaparátu, který vyhrála.  

Fotografy v jídelně v 17 hodin vystřídali představitelé školy a zástupci organizaci, které v budově sídlí. Spolu zabalili pamětní kapsli – odkaz budoucím generacím. V plastové bedýnce, kterou uschovali do věže školy, mimo jiné uložili noviny, reklamní předměty, fleshku s informacemi a aktuálním dění ve škole a také genetický materiál. „Každý z učitelů věnoval svůj vlas, aby nás mohli v budoucnu naklonovat a naše klony mohly budoucím generacím povyprávět, jak to tu fungovalo,“ řekl jeden z organizátorů Luboš Světnička.

Zúčastnění pak mohli v jídelně sledovat přímý přenos z uložení bedýnky do věže školy. Jeho záznam je možné najít na facebookovém profilu Petrina.

 

ZDROJ: MěÚ Bruntál

FOTO: MěÚ Bruntál