Ministr Marcel Chládek se okolo 10. hodiny vydal na Petrin, kde se sešel se zástupci tamních školských zařízení, střediska volného času, knihovny, i dalšími lidmi.

S kyticí v ruce přivítaly ministra na Petrinu žákyně Elena Finsterlová a Vendula Dočkálková. Následně zazpíval tamní pěvecký sbor hymnu Petrinu. „Všem dívkám a chlapcům děkuji za krásný pěvecký zážitek, a věřím, že vám zpívání jako koníček dlouho vydrží," poděkoval ministr Marcel Chládek.

Byl to v letošním roce první, a prý ne poslední ministr, který přijel do bruntálského okresu na pozvání místního poslance Ladislava Velebného. „Ministr Chládek navíc slíbil předsedovi TJ Olympia Bruntál Janu Urbanovi, že přijede na Mezinárodní večerní běh Bruntálem. My jsme dnes hovořili spíše na téma školského zákona," konstatoval Velebný.

Poté ředitelka základní školy Petrin Milena Zatloukalová ministra vyzvala, aby předal vysvědčení prvňáčkům.

Marcel Chládek se proto vydal za dětmi třídního učitele Karla Mašlíka, předal prvákům jejich vůbec první vysvědčení v životě, mezi nimi i Radkovi Janečkovi nebo Nele Světničkové. „Já věřím, že si svého prvního vysvědčení z rukou pana ministra vážíte, většině z vás poblahopřál k samým jedničkám," ujistil třídní učitel Karel Mašlík.

Pak následovala prohlídka školní budovy, kterou jako multifunkční předávali právě ve čtvrtek 29. ledna k užívání příslušníkům všech věkových skupin. „Ministr se zajímal o situaci školství v Bruntále, kraji. Nejen jeho obdiv si zaslouží Petrin, nádherně modernizovaná stavba, kde je mimo mateřskou školku i knihovna nebo volnočasové středisko," pokyvoval náměstek krajského hejtmana Daniel Havlík.

 

Celý článek na webu portálu Deník.cz >>>

 

Autor/foto: Karel Janeček