Nabízíme možnost využití škoních zájezdů CK VÝUKA JINAK. V případě zájmu kontaktujte vyučující AJ, Mgr. Michaelu Mikulkovou. Portál Škola Online nebo mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

V termínu 23.9. až 25.9. 2013 vyrazili také naši nejmenší žáčci z prvních tříd vyrazili na svůj adaptační pobyt. Díky velmi úspěšnému dotačnímu projektu naší školy na tuto akci mohly děti strávit tři dny v atraktivním a zajímavém prostředí ekofarmy Orlí vrch na Rejvíze a v okolní unikátní vesnické památkové zóně. Šest pedagogů naší školy a lektorka odborného programu zajistili dětem z 1.A a 1.B stmelovací a seznamovací program, který obsahoval zážitkové hry a aktivity, jízdu na poníkovi, účast při dojení a krmení koz a skotu, pečení vlastního domácího chleba a výlet do přilehlé Národní přírodní rezervace – rašeliniště Mechové jezírko. Akce se velmi vydařila a oběma novým třídním kolektivům přejeme do budoucna úspěšnou školní docházku a prima třídní kolektiv.

Mgr. Michal Dufek

V termínu 16. až 18. září 2013 proběhl na turistické základně SVČ v Železné tradiční adaptační pobyt pro letošní třídu 6.A . Nejmladší třídní kolektiv 2.stupně spolu s třídním učitelem, školním metodikem prevence a odbornými lektorkami Střediska volného času v Bruntále se po tři dny věnoval stmelovacím aktivitám, hrám a sportu.  Akce dopadla na výbornou, všichni zúčastnění kvitovali pestrý program, pohodovou a usměvavou atmosféru celého pobytu a v neposlední řadě výborné jídlo. Velký dík všem dětem za vzorný přístup ke školní akci a lektorům a pedagogům za podnětný a zajímavý program kurzu.

Mgr. Michal Dufek

Adaptační pobyt žáků 6. B aneb tři dny plné her

Ještě než se žáci 6. B stačili pořádně usadit ve školních lavicích, vyrazili ve dnech 18. – 20. 9. 2013 na adaptační pobyt do Železné. Po jejich příjezdu ožila dětským smíchem a štěbetáním nejen tamní táborová základna, ale i její blízké okolí. Pro děti byl totiž ve spolupráci se Střediskem volného času Bruntál připraven velmi pestrý program, během něhož měly děti možnost poznat své spolužáky i v situacích, které nejsou ve škole běžné. Děti se tedy prostřednictvím nejrůznějších her nejen že navzájem více spřátelily, ale snad se i naučily táhnout za jeden provaz. Tak hej rup a ať nám ten školní rok po takovém veselém úvodu běží jako na drátkách:-)

MgA. Tereza Maršíková, tř. učitelka