Velkou oslavu devadesátin Petrina připravili rodiče ze Spolku a přátel Petrina ve spolupráci s pracovníky knihovny, Střediska volného času, učiteli i dalšími zaměstnanci školy a školky. Akce s názvem O poklad Petrina se uskuteční 24. listopadu od 15 hodin. Tak jako na každé oslavě, bude i tady k vidění a slyšení spousta zajímavých věcí.  Výroba vlastních placek k připnutí, přívěsků na klíče ze zapékací folie, vlastnoručně namalované kšiltovky, kolo štěstí, kulturní vystoupení, to vše jistě zaujme děti i dospělé.  Pro zájemce jsme připravili komentované prohlídky historické budovy. Součástí oslavy je také vyhlášení fotografické soutěže „Devadesátka ve fotografii“, ve které se sešlo, jak jinak, devadesát překrásných soutěžních fotografií.  Jednou z největších zajímavostí oslavy bude ukázka historického knihtisku s tiskem pamětního listu.  Narozeninovým dárkem, který  potěší nejen všechny malé i velké sběratele turistických známek , ale i celou řadu příznivců Petrina, je jistě  Výroční turistická známka Petrina. Ta bude k prodeji po celou dobu konání akce odpoledne a poté do vyprodání zásob na recepci budovy. 

Mgr. Pavla Schneiderová