1. oddělení - Svobodová Z.

Ve čtvrtek 17.1. navštívily některé děti ze školní družiny zimní stadion, aby vyzkoušely své brusle, které dostaly pod stromeček. Někteří byli již zkušení bruslaři, tak si jízdu náramně užívaly. Ostatní děti se učily bruslit pomocí kovových pomůcek. Bylo to příjemné sportovní odpoledne.

Tak jsme se konečně dočkali sněhové nadílky. Děti ze školní družiny se už nemohly dočkat, až půjdou sáňkovat a skotačit na nedaleký kopec. Prožily krásné zimní odpoledne a pěkně si na sněhu zadováděly. Jestli nám počasí bude přát, tak to určitě zopakujeme.

V úterý 18. prosince navštívily děti ze školní družiny knihovnu, kde nás čekala paní knihovnice, která připravila pro děti vánoční vyrábění andělů a přáníček. Každý si mohl vybrat co bude tvořit z papíru a různého dalšího materiálu. Děti hlavně využily k výrobě staré nepotřebné knihy, které už byly na vyřazení.

Tentokrát navštívily školní kuchyňku děti ze školní družiny paní vychovatelky Svobodové. Jejich přáním byly palačinky plněné čokoládovým krémem nebo marmeládou a ozdobit si je šlehačkou.Nejdříve je paní vychovatelka seznámila s receptem, surovinami a postupem při tvoření palačinek. Potom se děti rozdělily do skupinek a daly se do práce.