S dětmi ze 4. oddělení (Šk. klubu) jsme poslední tři pátky uspořádali mezinárodní vaření. Jelikož máme v družině děti, které se nenarodily v České republice, nebo mají své kořeny v jiné zemi, chtěli jsme poznat jejich kuchyni a nějaký jejich osvědčený recept.

První pátek patřil syrské kuchyni, kdy nám osobně přišla uvařit maminka dětí a my mohli ochutnat výborné masové závitky, kde nechybělo i specifické arabské koření.

Druhý pátek jsme pekli sušenky z Běloruska, kdy je dětem připravila přímo jejich spolužačka a byly rovněž vynikající.

Poslední pátek patřil řecké kuchyni. Maminka holčičky z našeho oddělení nám půjčila osvědčený recept na špenátovou pitu a dostali jsme i pravý řecký sýr. Děti se moc rády zapojily do přípravy a po pitě se jen „zaprášilo“.

Všechna jídla nám moc chutnala a těšíme se, až vyzkoušíme další recepty.

Bc. Lenka Michnová, vychovatelka

 

Fotogalerie >>>