ŠKOLNÍ ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT (ŠŽP)

Projekt žákovského parlamentu ZŠ Školní s názvem “Mezigenerační setkávání aneb babičko, vyprávějse dostal mezi deset nejúspěšnějších projektů v republice

Zástupci ŠŽP ho prezentovali 21. listopadu v Praze, v prostorách Valdštejnského paláce Senátu PČR

Je začátek listopadu a parlamenťáci už mají za sebou spoustu akcí a činností. Hned v září jsme se tradičně zapojili do charitativní sbírky Světluška na pomoc zrakově postiženým dětem. I letos se nám podařilo přispět částkou 12 692,- na účet Nadace Českého rozhlasu.

Začátkem října jsme společně vyrazili na třídenní pobyt na chatu Slunečnou v Dolní Moravici.

Slavnostní inaugurace

V průběhu měsíce září probíhala ve třídách volební kampaň na volbu nových členů do ŠŽP.

V loňském roce na adaptačním pobytu školního žákovského parlamentu se zrodil nápad, udělat něčím radost starším lidem. Pravidelně navštěvujeme Domov seniorů Pohoda v Bruntále a snažíme se dělat radost třeba vystoupením školního souboru, pásmy básní, vystoupením školní družiny. Až v letošním roce nás inspiroval projekt Ježíškova vnoučata.