Dne 6.-7.října v turistické chatě Ludvíkov proběhl prožitkový adaptační pobyt pro žáky žákovského parlamentu.Jednalo se o žáky od 2. Po 9.třídu. Žáci se sešli v poměrně hojném počtu.V dopoledních hodinách spolu s p.uč.Janyškovou a p.uč.Mikulkovou jsme se seznamovali,projednávali co a jak ma probíhat ve školním parlamentu. Před tím než jsme vyrazili na oběd, proběhla schůzka s vedením školy na které se debatovalo o chodu a působnosti školního parlamentu. Po schůzce s vedením jsme šli na oběd do ,,restaurace U Jiřího,, kde jsme si mohli vybrat z jídelního lístku. Většina z nás si objednala kuřecí medailonky s bramborem nebo smažený sýr s bramborem a tatarskou omáčkou. Všichni si jídlo v restauraci pochvalovali, bylo opravdu výtečné. Po obědě jsme měli hodinu odpoledního klidu. Někdo například jen ležel v posteli a odpočíval, jiní zase navštěvovali své kamarády na pokojích a povídali si. Odpoledne jsme se bavili o tom co by jsme chtěli v tomto školním roce provést za změny nejen na naší škole, ale i v okolí, do čeho bychom chtěli zasahovat a také čeho bychom se chtěli účastnit. Vysvětlovali jsme si předávání informací mezi členy parlamentu a naše stanovená pravidla. V průběhu celého dne jsme hráli různé hry, které byly zaměřeny na seznamování jednotlivých členů celého školního parlamentu. Po celý den na chatě mezi všemi panovala výborná nálada. K večeru kolem sedmé hodiny jsme se teple oblékli a připravili se na opékání. Když už se nám podařilo rozdělat oheň, vzali jsme si špekáčky a opékali jsme. Při opékání jsme zpívali v doprovodu kytary na kterou hrála p.uč. Mikulková. Po opékání jsme vše uklidili a šli zpět do tepla do chaty. Někteří z nás byli stále hladoví a proto si objednali pizzu na kterou se složili dvojice až pětice. V restauraci měli výhodnou akci 1+1 proto jsme neváhali a objednávali. Zhruba po hodině šly paní učitelky pro předem objednané pizzy. Všichni netrpělivě vyhlíželi až objednávka přijde. Když došli paní učitelky i s pizzou byl kolem nich nával žáků že skoro nemohli projít. V jídelně jsme si pizzy rozdali a dali se do jídla. Pár pizz nám i zbylo tak se schovali do ledničky na další den. Po večerce jsme se uložili ke spánku, trvalo nám to sice déle, ale po chvíli jsme usnuli.

 Na další den ráno,pár z nás v stalo dříve a šli posnídat zbytek pizzy z předešlého dne. Ostatní z nás si udělali snídani po osmé hodině hromadně se všemi ostatními. Po snídani se debatovalo o akcích které nás čekají v tomto období a o věcech které se nám nelíbí. Po svačině jsme hráli pár her na závěr,které nás všechny pobavily. Kolem dvanácté hodiny jsme vše vraceli do původního stavu a chystali se na odjezd zpět domů do Bruntálu. Po předání chaty jsme odjeli zpět do Bruntálu. Byl to výborný zážitek a těšíme se na další takovéto akce. :-) 

Magdaléna Donátková