Jelikož jsme už dobří čtenáři a čtení knížek nás hodně baví, zařazujeme ve 2. B pravidelně do výuky českého jazyka takzvané dílny čtení. Podstatou této aktivity je dát čtenářům možnost číst vlastním tempem, na místě, které si sami zvolí dle toho, kde a jak se jim čte nejpohodlněji a nejpříjemněji. Zde se pak mohou bez rušení ponořit do tajuplných příběhů,

poznávat v knihách nové kamarády a vydat se s nimi na toulky plné nejrůznějších dobrodružství. Aby měl ale každý čtenář možnost věnovat se své knize, má tato činnost jasná pravidla. Kdo by náhodou zapomněl, jaká pravidla to jsou,
má je nalepené z druhé strany své záložky do knihy. Nic ale není jen tak. Po čase stráveném u knížky se děti přesouvají k pracovním listům, do kterých své zážitky z příběhů zapisují a malují. Mohou si tak užít nejen čas tichého čtení, ale trénují také jeho porozumění a následnou interpretaci.

Mgr. Hybnarová Sára

 

Fotogalerie >>>