Již v loňském roce se nám velmi líbila hra, kterou pro nás vymysleli kamarádi z vyšších tříd. Těšili jsme se na další ročník. Loni jsme si udělali nástěnku, která vypovídala o našem nadšení. Obrázky, dresy hráčů i rozhodčích, puky, hokejka, podepsané fotografie našich nejlepších hráčů, jejich plakáty a jiné. Pomalovali jsme si tváře výsostnými barvami naší vlasti. Bylo to zkrátka úžasné a moc jsme si to užili, byť naši hokejisté vzácný kov nepřinesli. O to více jsme se těšili na letošní rok.  

Fandili jsme opět na celé čáře. Denně jsme diskutovali o tom, jak se celý turnaj vyvíjí. Našim favoritem byl Radko Gudas, neboť jsme se o něm dozvěděli mnoho zajímavých informací. Dovolte, abychom se s vámi o ně podělili. 

Radko Gudas je obránce našeho mužstva a syn neméně zdatného hokejového obránce Leo Gudase. A tady začíná naše zajímavé pátrání.

Možná nevíte, že Leo Gudas (tedy otec našeho hrdiny) se narodil v Bruntále. Vyrůstal v panelovém domě na Pionýrské ulici č.5.  Jeho tatínek (tedy děda Radka) sloužil jako voják ve zdejších kasárnách a maminka (babička) byla paní učitelka a pracovala na Petrině!!!! A možná taky stojí za zmínku, že pan Hirča, Gudas a správce domu pan Hlavenka klukům chystali v zimě kluziště přímo za domem. Trávu stříkali vodou, která přes noc zmrzla a tak bylo možno vytvořit ledovou plochu s mantinely, kde kluci trénovali. Ostatní (tedy děti z paneláku) se tam chodili k večeru tajně klouzat.  Když kasárna zabrali Rusové, odstěhovali se do Liberce (tedy Gudasovi), kde se rozvíjela hokejová kariéra Lea Gudase. 

Není určitě nezajímavé, že Radko Gudas má sestru Karolinu Gudasovou, která je herečka a získala v roce 2015 cenu Thálie. Možná proto, že vyrůstala u hokeje a v jeho ledové kráse, si vybrala také svého životního partnera. Jejím přítelem je Michael Neurwith – český brankář. 

Letos jsme opět vzácný kov nezískali. Je nám to sice líto, ale těšíme se na další ročník. Jednou to vyjít musí.  Nicméně jsme rádi, že Radko Gudas byl vyhlášen jako nejproduktivnější hráč našeho mužstva. V tom jsme tipovali správně. 

A odkud víme všechny informace? Jednak z internetu a jednak z toho, že naše paní učitelka chodila s Leem Gudasem do stejné mateřské školy na Pionýrské ulici!   :-)  

Děkujeme všem za krásnou zábavu! 

žáci V.A   ZŠ Školní, Petrin