Ve čtvrtek 4. 6. se žáci III. A a IV. A vydali na školní výlet, který byl plný překvapení. Nejdříve jsme navštívili farmu a muzeum v Holčovicích, kde na nás čekala úžasná sbírka různých druhů vycpaných zvířat ve své zvířecí velikosti, ulovených převážně v Africe, a zoo park. Žáci měli možnost získat celou řadu nových informací o jednotlivých zvířatech od našeho průvodce pana Petra Sedláčka. Z farmy jsme pokračovali pěšky na rozhlednu Na Skalce, odkud se nám nabízel krásný rozhled do širokého okolí. Měli jsme možnost vidět i Praděd.

Pak naše cesta pokračovala do Krnova. Tady jsme se vydali na radnici a vystoupali jsme na radniční věž. I tady jsme to všichni zvládli. Poté jsme navštívili kostel sv. Ducha, kde hra na varhany ještě umocňovala jedinečný zážitek z této historické budovy z doby středověku.  

Samozřejmě, že výlet by se neobešel bez nákupu nejrůznějších suvenýrů a dobrot. I na to nám vyšel čas. A pak už nás čekala jenom cesta zpátky. 

Domů jsme se vraceli sice unaveni, ale spokojeni. Výlet se nám prostě vydařil.

Mgr. Ludmila Závodná, tř. uč. IV.A

 

Fotogalerie >>>

Video >>> (TV Portály)