19. 9. – 21. 9. 2016

Jako každoročně i letos žáci 6. ročníků absolvovali adaptační kurz. Tento kurz je jedna z možností stmelování kolektivu ve třídě a poznávání se. Kurzu se účastní také třídní učitel, který má možnost sledovat žáky v jiném prostředí, než je prostředí školy a tím je lépe poznat.

Kurz 6. B začal v pondělí ve 13:50 srazem před školní budovou. Odtud naše kroky směřovaly na zastávku autobusu, odkud jsme jeli do Železné ve Vrbně pod Pradědem. Na základně SVČ v Železné nás již očekávala vedoucí programu paní ředitelka SVČ Jana Franková, která hned po našem příjezdu začala program pro žáky. Jedním z prvních bodů programu bylo ubytování, po kterém následovala svačina. Posilněni a ubytováni se žáci mohli vrhnout do různých aktivit naplno a s chutí. Program se skládal z mnoha her, díky kterým se měli žáci navzájem sblížit a lépe poznat. Hry byly pohybové, logické, poznávací a hlavně byly všechny moc zábavné a žáci do nich šli opravdu naplno. Kdybych měla ke každé hře napsat pár slov, tak o tom napíši román, proto jen krátce. Žáci se opravdu snažili, užít si veškeré aktivity, které pro ně paní Jana nachystala, a nebáli se ničeho. Druhý den začal ranní rozcvičkou, po které se žáci nasnídali, a mohl začít dopolední hravý program. Po obědě měli žáci odpolední klid a po něm následovala procházka po okolí a kolem řeky. Po návratu na základnu si žáci dali svačinku a v podobném duchu probíhal program až do večerky. Unaveni celodenním aktivním hraním, žáci zalehli a usnuli schouleni ve svých spacácích a spali celou noc až do budíčku. Ráno se žákům z vyhřátých spacáků nechtělo, a tak musela být zrušena rozcvička a den začal snídaní a pokračoval dopoledním programem. Na tvářích žáků bylo znát značné vyčerpání, ale zároveň také zklamání z nadcházejícího odjezdu, který se neúprosně přiblížil. Před odjezdem se žáci sbalili a uklidili celé pokoje, včetně vysávání. Nakonec jsme po vynikajícím obědě vyrazili na zpáteční autobus. 

Na závěr žáci vyhodnotili všechny aktivity a celý kurz. Co jsem mohla vidět, tak většina žáků program vyhodnotila známkou 1 nebo 2, což je velice slušné. I přes celkem chladné počasí, které znepříjemňovalo dopolední a večerní venkovní program, jej žáci zvládli na výbornou, což bylo úžasné a moc své žáky za takovou aktivitu chválím a vím, že si tento pobyt užili na 100 % a já s nimi.

 

Mgr. Kateřina Grygarová (třídní učitelka)