Ahoj všichni,

my, zvířátka ze stanice přírodovědců na Petrině, nemáme o návštěvy nouzi. Hlavně za námi chodí děti. Máme je rádi, protože je s nimi legrace a víme, že nám nechtějí ublížit. A navíc nám vždycky přinesou nějakou tu dobrůtku – staré rohlíky, chleba, ovoce, zeleninu i leccos jiného na zub či na zob. 

Ve čtvrtek 7.dubna za námi doťapali človíčkové v bačkorách. To jsme hned všichni věděli, že nepřišli zdaleka a bude to nejspíš návštěva z místní petrinské školy. A taky že ano - byli to žáci 2.A  se svým panem učitelem. 

A víte, že vůbec nezklamali? Byla s nimi legrace, chtěli si nás hladit, povídat si a fotit se s námi. Taky dávali naší paní ředitelce Marcele Rozprýmové spoustu zvídavých otázek, a ona jim na vše ochotně a trpělivě odpovídala. 

Takže jsme měli, my, obyvatelé stanice, ohromnou radost. Zvláště pak, když nám naši malí člověčí kamarádi rozdávali to skvělé papání, které s sebou přinesli. 

Pan učitel říkal, že ve výtvarné výchově budou jeho druháčci kreslit obrázky, na kterých budeme my, a tak už se moooc těšíme na ty naše portréty. A také na nějakou jejich další návštěvu. :-)

Zvířátka Stanice přírodovědců ( korektury a přepis provedl Mgr. Karel Mašlík, tř. učitel 2.A )