Ahoj, rád bych, aby ses našim čtenářům představil.

Jsem plyšový pejsek a jmenuji se Princ. A patřím do třídy 1.A.

Jak ses k prvňáčkům dostal a proč máš tohle jméno? 

Byl jsem dlouho v jednom obchodě , kde mě objevil pan učitel. Přemluvil jsem ho, aby mi dal přednost před dráčkem, lvem a medvědem, které si prohlížel předtím. A to jméno? Ve třídě se mi zalíbila korunka, kterou si nasazují na hlavu děti – vítězové soutěže Početní král. Tak jsem si ji také nasadil, no a jméno bylo na světě. 

Jaké jsou děti v 1. A a jak tě přijaly? 

Prvňáčci jsou prostě skvělí. Hned prvního září jsem se těm 17 človíčkům řádně představil a myslím, že si mě okamžitě zamilovali. Za dva týdny k nám přibyl ještě jeden klučina, kterého to už ve školce nebavilo, a tak je nás teď 18. Vlastně 19 – se mnou. 

Zúčastnil ses s dětmi kromě vyučování i nějakých jiných akcí? 

To bohužel ne, protože musím stále hlídat třídu. Ale ani mi to moc nevadí, protože děti mi vždy o svých dobrodružstvích velmi podrobně vyprávějí! 

Například? 

Třeba o tom, jak šly s panem učitelem na vycházku do města a na náměstí potkali ryby ( byly v kádi, samozřejmě ). Nebo o pouštění draků na kopci zvaném Kóta. Ale úplně nejvíc se jim líbil adaptační pobyt v Karlově. Četl jsem o něm zprávu od svého kamaráda ježka  Káji, viděl jsem reportáž na televizi Polar a od dětí  jsem vyslechl neskutečné množství úžasných zážitků. 

Učíš se taky s dětmi? 

No, to si piš! Těm maličkým černým broučkům, kterým říkají písmenka, sice nějak nerozumím – divně voní a vůbec nejsou k jídlu – ale jinak znám už spoustu říkanek a taky umím trochu počítat. 

Dělají prvňáčci pokroky? 

Každý týden a řekl bych i každý den jsou lepší a lepší. Poznají už spoustu písmen, procvičují a uvolňují ruce a začínají se připravovat na opravdové psaní. Sčítají, odčítají a porovnávají čísla do pěti. Děti jsou prostě báječné. Už taky vědí, že na začátku hodiny mají stát na svém místě, že ve vyučování nemají svačit a o přestávkách že nemají běhat po chodbách. Pochopily také, že WC není herna a dokonce – představ si – někteří už přestali panu učiteli tykat. 

Tak to je opravdu úžasné. Děkuji za rozhovor, Princi a přeji tobě i žáčkům z 1.A hodně úspěchů a také zábavy a radosti z poznávání nových věcí.