Také si dáváte knihy pod postel? Ale to se přece nemá. Knihy patří do poliček a do knihovničky. To už ví Zajíček, Pejsek, Medvěd, Pan Hajný a také Honzík – loutkové postavičky, které provázely třídu 1.A ve čtvrtek 21.5. na besedě v Městské knihovně. 

Malí prvňáčci to už samozřejmě vědí také. A nejen to. Dozvěděli se, jak knihy vznikají, kdo je píše a ilustruje, a také jak jsou knihy v knihovně řazeny a uloženy, jak je můžeme najít podle počátečních písmen příjmení spisovatelů a jakým způsobem si je můžeme vypůjčit. Vyhledání a vypůjčení knih si děti vyzkoušely i prakticky a prožívaly to téměř jako bojovou hru. Vždyť čtení je velké dobrodružství a zábava. 

A jaký že je ten Medvědův domácí úkol? No přece naučit se číst. Tedy to, co naši prvňáčci už víceméně umí. Medvěda si zkontrolují při příští návštěvě knihovny - a paní knihovnice zase zjistí, jak jsou na tom se čtením oni. Pak nastane slavnostní okamžik – pasování na čtenáře !  

A na  to se všichni opravdu moc těšíme !  

Mgr. Karel Mašlík, TU 1.A