Výuka pracovního vyučování byla pro děti ze 3.A po dobu prvního pololetí více než zajímavá.  Za necelého půl roku vyrobily neuvěřitelné množství  výrobků, které ozdobily nejen naši třídu, ale i školu. 

Už na podzim jsme společně začali vyrábět vánoční anděly na celé hlavní schodiště. Také vánoční stromeček z vystříhaných rukou jsme vystavili na nástěnce u schodů. Abychom mohli pracovat všichni společně, vyrobili jsme ve skupinách velké prostorové anděly.  Obrázky andělů se nám moc líbily, tak jsme pomohli i s výrobou přáníček pro některé představitele města, jiné školy a příznivce Petrina. 

Protože k Vánocům patří dárky, každý z nás připravil našim blízkým překvapení v podobě krmítka a věšáku ze dřeva. Brousit, lepit, lakovat, zatloukat hřebíky nás bavilo a práce se všem dařila. 

V lednu a únoru jsme si vyzkoušeli práci s dalšími materiály, jako jsou např. PET lahve, víčka, papíry ze skartovačky, kartony, různé druhy plastových obalů, ruličky od toaletního papíru apod.  Zjistili jsme, jak zajímavé výtvory mohou vzniknout z odpadových materiálů.  K výzdobě školy jsme přispěli papoušky, opicemi, spoustou dalších zvířat a palem. Zvlášť nás bavilo vyrábět „moře“ v zavařovačkách nebo společně pracovat na tvorbě velkých žiraf a prostorových lvů, zeber a opic z papíru ze skartovaček a pásek ze starých videokazet. 

Když se ohlédneme za uplynulým pololetím,   vidíme, že jsme si pořádně procvičili nejen  fantazii, ale hlavně naše hbité prsty.

Žáci 3.A, Mgr. Pavla Schneiderová

Fotogalerie >>>