Už před devíti lety přišla maminka mé žákyně s nápadem, že bychom mohli vždy v lednu podniknout s dětmi a rodiči malý výšlap na „Uhlířák“.  A aby byl náš výlet zajímavý a originální, hned navrhla, ať vyjdeme až vpodvečer, prohlédneme  si zblízka osvětlený kostel a potmě se zase s rozsvícenými baterkami vrátíme k Petrinu. Nápad se mi tenkrát tak zalíbil, že od té doby chodím se svými žáky, jejich rodiči a kamarády na „Výšlap na Uhlířák“ téměř každý rok. 

Letos, stejně jako v minulých letech, jsme se všichni sešli ve čtyři hodiny odpoledne u Petrina. Cesta do kopce uběhla při společném povídání a běhání dětí neuvěřitelně rychle a brzy jsme byli u osvětleného kostela. Tam každý podepsal naši listinu účastníků a dostal za odměnu krásnou medaili. Nechyběl ani tradiční společný přípitek dětským šampaňským a přání všeho nejlepšího do nového  roku. Protože na kopci hodně foukalo, vydali jsme se brzy na zpáteční cestu. Děti nám svítily baterkami na cestu a my dospělí jsme se snažili zvládat jejich rychlé tempo.  Na chvíli se mi ale podařilo děti zastavit.  To proto, aby všem  zazpívaly náš “Petrinsong“. Společně jsme si při jejich zpěvu  užívali pohled na rozsvícená světla Bruntálu a v dobré náladě jsme  ze tmy lipové aleje sešli přes pole zpět do osvětlených ulic.

Moc děkuji nejen všem dětem, ale i jejich maminkám, tetám, strýcům i kamarádům za krásný lednový podvečer.

Mgr. Pavla Schneiderová, třídní učitelka 4. A

Fotogalerie >>>