Dne 2.6. jsme jeli s naší paní učitelkou celá třída 5.A na výlet do Ostravy. Přidali se k nám také někteří zájemci z 1.A spolu s p.uč. K.Mašlíkem a pomocníkem z řad rodičů p.L.Světničkou. Náš cíl byl…Svět techniky…a pak ZOO…

Vyjeli jsme v 8 hodin z Bruntálu, do Ostravy dojeli kolem půl desáté a vydali se do Světa techniky. Tam jsme nejdříve shlédli několik pokusů dvou „profesorů“ chemie, například s tekutým dusíkem, protože jsme seděli v 1.řadě, někteří z nás se toho zúčastnili osobně. Pak následovalo kino a Titáni doby ledové (3D).  Přenesli jsme se deset tisíc let zpět do doby, kdy byla na Zemi nejnižší teplota v celé její miliardy let dlouhé historii. Do doby, kdy vyhynula většina žijících druhů a přežili jen ti nejzdatnější. Jedním z nich byl i mamut, jeden z nejúžasnějších živočichů, který kdy chodil po naší planetě. Společně jsme mohli sledovat nejen souboj těchto titánů a lidí o přežití v těžkých změnách klimatu, ale i fascinující příběh vědců a techniky, díky nimž můžeme zkoumat toto období s větší aktuálností, než kdy dřív. Bylo to super.

Nakonec  jsme se vydali do různých pavilonů Světa techniky - Science and Technology Centrum, kde je věda hrou. Na ploše 14 000 metrů čtverečních návštěvníkům nabízejí čtyři světy s expozicemi : Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Mohli jsme si hrát, objevovat i odpočívat. Společným jmenovatelem všech světů bylo poznání prostřednictvím zábavy a hry. 

Odpoledne jsme odjeli do ZOO. Tam jsme my páťáci měli více, než 3 hodiny rozchod. Viděli jsme spoustu zajímavých zvířat a zažili jsme u toho  spoustu legrace. Hlavně u expozice Na statku, kterou obývají domácí zvířata, a pak u Pavilonu evoluce.

Návrat v autobuse domů do Bruntálu  byl s krásnými zážitky.

Děkujeme našim učitelům za skvělý výlet a panu řidiči za bezpečnou jízdu. Byl to opravdu hodně moc pěkný výlet, prostě nej

žáci 5.A

 

 

Fotogalerie >>>