Protože jsme věděli, že nás na začátku listopadu čeká společně se spolužáky z 1.A, 2.A. 2.B  a dětmi z MŠ na Petrině  „DEN DÝNÍ“, pečlivě jsme se na tuto slavnost předem připravovali. Už během října jsme ve výtvarné výchově malovali a stříhali obrázky dýní, netopýrů i strašidel.  Rozhodně nejvíc nás bavila výroba obrovských duchů, které jsme tvořili společně ve skupinách. A i když byl při práci občas hluk a chaos, bylo to způsobeno naším pracovním nasazením a snahou být kamarádům při práci co nejvíce užitečný. Velké duchy jsme použili na výzdobu školy i auly na Den dýní. Dětem ze školky se líbili dokonce tak moc, že si je půjčili i k sobě do školičky. A protože odnést si domů „DUCHY“, kteří jsou vlastně větší než my, by asi nešlo, tak si každý z nás vyrobil ještě pro sebe svého osobního malého MINIDUCHA. 

…..Když přišel tedy „DEN DÝNÍ“,  byli jsme tedy pečlivě připraveni a mohli jsme si ho pořádně užít.  Hned ráno jsme procvičovali matematiku na strašidelných pracovních listech.  Když už jsme měli skoro vše vypočítané, objevilo se velké překvapení . Na dveře třídy zaklepali kamarádi z 1.A.  Jejich spolužačka Nelinka připravila se svou maminkou pro všechny naše prvňáčky dobrotu – pavouky k zakousnutí . Tak jsme si společně zamlsali a vyrazili do auly. 

Ať žijí duchové – přinesli nám spoustu legrace, společných chvilek a zážitků. Už se těšíme, až budeme zase společně něco hezkého tvořit.

Mgr. Pavla Schneiderová, Mgr. Ivana Mičkerová, žáci 1.B

 

Fotogalerie >>>